Google właśnie wydał Androida Oreo, który zawiera kilka nowych funkcji. Niektóre z nich są na poziomie systemu, przyspieszają pracę systemu i wydłużają żywotność baterii, podczas gdy inne są funkcjami, które zmieniają sposób interakcji użytkownika z telefonem.

Wiele z tych funkcji powinno być znajomych dla osób korzystających z iPhone'a i iPada. Zwykle to Apple jest oskarżany o kopiowanie Androida, ale w Androidzie Oreo Google zastosował kilka funkcji skopiowanych bezpośrednio z iOS, a kilka nowych funkcji trafiła na Androida przed iOS.

Powiadomienia

Google przyswoił „iOSowy” system powiadomień zastosowanych w nowej wersji systemu Android. W Androidzie Oreo w prawym górnym rogu ikony aplikacji pojawi się niewielka kropka, która ma wyświetlać powiadomienia. To był podstawowy element w interfejsie iOS już od pierwszego wydania iPhona. Google nawet skopiował sposób w jaki użytkownicy obsługują powiadomieniami. Długie przytrzymanie ikony powiadomień rozwija menu podręczne prezentujące użytkownikowi kilka zadań - podobnie jak interakcja z iOS 3D Touch. Jakby nie patrzeć, jest to wygodne rozwiązanie dla użytkowników i powinniśmy się cieszyć, że zostało ono skopiowane. W końcu ta kropka przetrwała wiele wersji iOS i wciąż jest obecna z jednego prostego powodu: dobrze się sprawdza!

Nowe emojis

Zarówno Android Oreo, jak i iOS 11 są wprowadzają coraz to nowsze emojis, ponieważ emojis są przyszłością ludzkości. Google całkowicie przeprojektował swoje emojis na Androida Oreo. Okrągłe emojis wrócił i pozwalają wyrazić się na jeszcze więcej sposobów. Nowe emojis Google idą za przykładem Apple i zwiększają ilość szczegółów znalezionych na małych twarzach obrazków. Jednak zgodnie z podglądem Tim Cooka firmy Apple, iOS ma zamiar uzyskać emojis, które są jeszcze bardziej szczegółowe.

Mądrzejsze kopiuj wklej

Android ma funkcję kopiowania i wklejania już od pierwszego wydania, jest ona bardzo popularna i często niezbędna przy codziennym korzystaniu ze smartfonu. Można powiedzieć, że jest to funkcja krytyczna, ale niewielki rozmiar ekranu oznacza, że kopiowanie i wklejanie jest trochę nieporęczne. Android Oreo ułatwia teraz kopiowanie i wklejanie tekstu. Opcja została nazywana inteligentnym wyborem tekstu, a polega na tym, że po podświetleniu informacji, na przykład adresu, obok standardowych czynności kopiowania, wycięcia i wklejania zostanie wyświetlony link do Map Google. Jeśli podświetlona zostanie seria cyfr podobna do numeru telefonu, zostanie wyświetlona aplikacja telefoniczna. Jest to podobne do tego, jak działają detektory danych w iOS, ale funkcja Google jest bardziej wyczerpująca i jest obsługiwana przez AI Google’a w celu łatwej identyfikacji.

Picture-in-picture

Firma Apple opcję oglądania filmu w trakcie przeglądania innych aplikacji w iPadzie wyposażonym w iOS 9, a obecnie Android również wprowadza taką funkcjonalność. W wersji andriodiowe telefony korzystają z funkcji PiP, która jest czymś innym niż iPhone. Tryb PiP Androida Oreo działa zgodnie z oczekiwaniami. Pozwala użytkownikom na zminimalizowanie filmu do górnego roku ekranu , podczas gdy inne zadania są wykonywane w tym samym czasie. Oznacza to, że możesz pisać wiadomość i oglądać filmik w tym samym czasie. To okno wideo można przesuwać wokół ekranu, aby umieścić zgodnie ze swoimi preferencjami. Obecnie iOS ogranicza tą funkcję do iPada, choć może to zmienić się w przyszłości.

Autouzupełnianie

Android Oreo wreszcie daje możliwość automatycznego wypełniania informacji użytkowników w witrynach stron i aplikacjach, uzupełniając takie dane jak nazwy użytkowników konta, hasła i adresy. Aplikacje menedżerów haseł od dawna wykonują niektóre z tych funkcji, ale w skomplikowany sposób. iOS ma podobną funkcję, ale jest zarezerwowany głównie dla kilku aplikacji, takich jak Amazon, ale nie jest powszechną opcją.

Jeśli szukasz sprawdzonego smartphone z Androidem lub iOSem, na których będziesz mógł cieszyć się najnowszymi zmianami, sprawdź ofertę Media Expert i Groupona https://www.groupon.pl/kody-rabatowe/sklepy/mediaexpert.pl Kody i kupony rabatowe z pewnością pozwolą zaoszczędzić ci na nowym smartfonie.

Comments